هزینه هنگفت پنتاگون برای مقابله با مقاومت در عراق و افغانستان

 


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری "النخیل "، بر اساس یک گزارش صادر شده از سوی وزارت دفاع آمریکا "پنتاگون " واشنگتن سالانه نزدیک به دو میلیارد گلوله و خمپاره استفاده می‌کند و برای از بین بردن تنها یک نیروی مقاومت در عراق یا افغانستان نزدیک به 250 هزار تیر شلیک می‌کند.

بر اساس این گزارش، این میزان تقاضای بالا باعث شده که کارخانه‌های تسلیحاتی آمریکا نتوانند پاسخگو باشند به همین دلیل آمریکا اخیرا اقدام به وارد کردن گلوله‌های مختلف از شرکت IMI رژیم صهیونیستی کرده است. این شرکت مسئول تامین میزان گلوله‌ برای ارتش رژیم صهیونیستی نیز هست.

بنا بر آمار ارائه شده در این گزارش، دولت آمریکا نزدیک به 20 هزار نیروی مقاومت را از بین‌ برده‌ و برای کشتن این تعداد، سالانه نزدیک به 1.8 میلیارد تیر و خمپاره کوچک استفاده کرده‌ است.

این میزان بر اساس گزارش اداره حسابرسی دولت آمریکا (GAO) طی 5 سال گذشته بدلیل تداوم این جنگها در عراق و افغانستان افزایش یافته است.

برای اطلاع از هزینه کشتار هر نیروی مقاومت در عراق، کافی است به سخنان رئیس سابق نیروهای آمریکایی در عراق توجه کنیم که گفته بود: ما تعداد اجساد را نشمرده‌ایم اما بر اساس آمار موجود و گزارش‌های دولتی، نیروهای آمریکایی طی سال‌های 2002 تا 2005، نزدیک به 6میلیارد بار تیراندازی کرده‌اند.

/ 0 نظر / 5 بازدید