شهید تیرباران شده در طریق القدس/ عکس

شهید تیرباران شده در طریق القدس/ عکس

سید مسعود شجاعی طباطبایی با انتشار پست جدید در وبلاگ خود عکسی از شهید تیرباران شده ای را در عملیات بیت المقدس منتشر کرد.
در این متن آمده است: منطقه عمومی بستان، آذر ۱۳۶۰، رزمندگان با بررسی کارت هویت یک شهید، در حال شناسایی او هستند. عراق در عملیات طریق القدس، تعدادی از رزمندگان را به اسارت گرفت و با چشمان بسته آنان را تیرباران کرد.

درباره این عکس چه بگویم، این عکس گواه آن جنایت بزرگی است که صدام و در کنارش ۵۸ کشور دنیا با قساوت و جور انجام دادند، شاهد اثبات حقیقتی است که خیلی ها سعی در انکار آن دارند، نمونه بارز ارزش هایی است که پایمال شد و به گمان عده ای معدود از یاد می رود، مگر می توان این جنایت را به فراموشی سپرد، این اتفاق و این اعتراض سرخ بر حاکمیت سیاه جباران زمانه ما، فریاد خشمی است بر سر سکوتی که همه ی حلقوم های بریده شده در کربلا گواه آنند، «شهادت» آن چیزی است که برخی نامردمان نااهل می خواهند از تاریخ پاک کنند و «نمونه»ای است از آن که باید باشد و «گواهی» است بر آنچه در این «زمانه جور و ستم» خاموش و پنهان، بر دنیای ما می گذرد و تنها شهادت شیوه مقاومتی است که حقیقت را روزی برملا می کند، ما در زمانه ای زندگی می کنیم که نظام کفر، دروغ و ریا آن را خلق سلاح کرده و وفاداران به حقیقت و امام و ولایت را تهدید می کند.

اما همه این تهدیدها و اتفاقات شوم با معجزه ای با عنوان شهادت، باعث ثبات و قوام این نظام شده است. به راستی کجا بودند آن زمان کسانی که در حال حاضر دم از دموکراسی خواهی و انسان دوستی می زنند و فریاد وا اسلاما سر می دهند، رزمنده ای را اسیر بگیری و بعد چشم بسته، او را به شهادت برسانی، مگر تاریخ به آسانی از این جنایات می گذرد؟

و اما تو عزیز دلم که در غربت تنهایی شیعه چشمان زیبایت را بسته و به شهادتت رساندنت، فدای مظلومیتت شوم، می دانم در آستانه رفتن به سوی معشوق چهره ات گلگون و برافروخته و قلبت مالامال از شوق به تپش درآمده بود، چگونه فاصله حضور را کم کردی و با شهادت به بالاترین قله ی معراج بشریت رسیدی. در هنگام جنگ تحمیلی، با عزت، حیات ابدی خود را تضمین کردی و با شهادت، حیات و زندگی و ایمان و آینده این نظام را تثبیت نمودی!

پ.ن

۱ – فدایت شوم، اکنون شهیدان زنده اند و ما مردگانیم، شهیدان سخن گفتند و ما ناشنوا بودیم، آنها را انتخاب کردند و ما هنوز در انتخاب تردید داریم. غافلان ماندند و عزیزترین گوهرهای بشریت رفتند. سخنم با نسل سوم است، عزیزانم، در مذهب و فرهنگ ما و در تاریخ ما، این نمونه ها درس هایی است که خدا از طریق شهدا به ما می آموزد که می توان تا خود «خدا» معراج کرد!

۲ – آیا ما وارث به حق عزیزترین امانت هایی هستیم که با شهادت، این نظام را تثبیت کردند؟ اگر هستیم پس مسئولیم. باید نمونه باشیم و نمونه بسازیم تا نه تنها برای مردم خود بلکه برای دنیا شهادت دهیم که شاهد بودیم و ولایت تنها راه رسیدن ما به حقیقت حق است و لاغیر!

۳-گل واژه های این مطلب از دکتر علی شریعتی است.

/ 2 نظر / 19 بازدید
شهید همت

سلام وبلاگ زیبایی دارید اجرتان با امام حسین(ع)

سید حسین

سلام ، ممنون که اومدی بازم به کلبه درویشی ما بیا در ضمن با این وبلاگ خوبی که داری یقین دارم که سایت خوبی راه اندازی میکنی. یا علی مدد[گل][گل][گل]