سابقه رژیم صهیونیستی در ترور دانشمندان هسته‎ای

  بررسی‌ها نشان می‌دهد که یکی از راهبردهای همیشگی رژیم صهیونیستی در توقف برنامه هسته‌ای کشورهای دیگر، ترور نخبگان هسته‌ای است تا بعد از بمباران احتمالی تاسیسات، آنها را دوباره بازسازی نکنند.

به گزارش خبرنگار "سرویس فضای مجازی " خبرگزاری فارس، شبکه ایران نوشت؛ احتمال دست داشتن آمریکا و رژیم صهیونیستی در ترور اخیر، از آنجا قوت می‌گیرد که پیشتر نیز شهرام امیری یکی از نخبگان هسته‌ای کشورمان در جریان سفر به مکه برای انجام مناسک حج توسط عوامل عربستان ربوده و به مقامات آمریکایی تحویل داده شد.

*دیلی‌تلگراف یک سال قبل: اسراییل به دنبال ترور دانشمندان هسته‌ای ایران است
دکتر اردشیر حسین‌پور دیگر دانشمند هسته‌ای ایران، از دیگر قربانیان برنامه استراتژیک آمریکا و رژیم صهیونیستی برای ضربه زدن به برنامه هسته‌ای ایران است.
در همین ارتباط روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف پس از مرگ مشکوک دکتر حسین پور به نقل از تحلیل‌گران غربی امور اطلاعاتی گزارش داد که رژیم صهیونیستی به عنوان بخشی از یک جنگ غیرمستقیم و پنهانی علیه برنامه هسته‌ای ایران، در حال ترور دانشمندان هسته‌ای ایران است.
این روزنامه در گزارشی نوشت: آژانس جاسوسی موساد در مرگ ارشیر حسین‌پور، دانشمند برجسته هسته‌ای ایران در نیروگاه اصفهان دخالت داشته است. اردشیر حسن‌پور در سال 2007 به طرز مشکوکی در اثر خفگی با گاز فوت کرد.
همچنین براساس اعلام تحلیل‌گران، دیگر مرگ‌های اخیر اشخاص مهم ایرانی در امور هسته‌ای یا ایرانی‌هایی که در خارج و یا داخل ایران در امور هسته‌ای تحصیل کرده‌اند با دخالت موساد بوده است؛ تا بدین وسیله تهران از فنون و تجارب فنی در امور هسته‌ای محروم شود.
روزنامه دیلی تلگراف همچنین به نقل از منابع اطلاعاتی در آمریکا گزارش داد که اسراییل تلاش می‌کند با استفاده از خرابکاری در شرکت‌های مهم و نیز با استفاده از جاسوسان دوجانبه، در برنامه هسته‌ای ایران اختلال به وجود آورد. این منابع تصریح کرده‌اند که صهیونیست‌ها از این اقدام به عنوان گزینه‌ای به جای حمله نظامی مستقیم علیه ایران استفاده می‌کنند.

*القدس العربی: اسراییل برای جلوگیری ساخت دوباره تاسیسات هسته‌ای، دانشمندان را ترور می‌کند
روزنامه القدس العربی با اشاره به سوابق ترور دانشمندان هسته‌ای کشورها توسط عوامل رژیم صهیونیستی تصریح کرد: "یحیی امین المشد " دانشمند هسته‌ای مصری که در ساخت تاسیسات هسته‌ای عراق فعالیت داشت، یکی از افرادی است که توسط سازمان اطلاعات و جاسوسی رژیم‌ صهیونیستی به طرز ماهرانه‌ای در محل اقامتش در هتلی در پاریس ترور شد که این اقدام سازمان جاسوسی اسراییل برای جلوگیری از پیشرفت برنامه‌های هسته‌ای عراق صورت گرفت‏.
از دیگر دانشمندان هسته‌ای عرب که توسط رژیم صهیونیستی ترور شدند می‌توان به "سمیر نجیب " دانشمند هسته‌ای مصر در سال 1967 میلادی در دتروید آمریکا اشاره کرد. اسراییلی‌ها همچنین عامل قتل "سعید بدیر " دیگر دانشمند مصری در سال 1980 اشاره کرد.
این روزنامه با بیان اینکه آمریکا و اسراییل متوجه ‌شده‌اند که از طریق حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران، نمی‌توانند این کشور را متوقف کنند، نوشت: بعید نیست غرب، مغزهایی که این تاسیسات را اداره می‌کند هدف قرار داده ‌باشند زیرا این مغزها می‌توانند بعد از ویرانی تاسیسات هسته‌ای بار دیگر آنها را راه‌اندازی کنند و به سرعت به صورت اول بازگردانند‏.‏

*جروزالم پست: برنامه هسته‌ای ایران با ترور دانشمندان متوقف نمی‌شود
روزنامه جروزالم‌پست چاپ تل‌آویو نیز در گزارشی پیرامون شهادت "مسعود علی‌محمدی " دانشمند هسته‌ای کشورمان تصریح کرد: "افرایم آسکولای " یک مقام پیشین کمیسیون انرژی اتمی اسراییل اظهار است که توانایی ایران در برنامه هسته‌ای به اندازه‌ای پیشرفت کرده است که با ترور و محو یک دانشمند، حرکت رو به جلوی این کشور در تبدیل شدن به یک قدرت هسته‌ای متوقف نخواهد شد.
این روزنامه در بخش دیگری به این نکته اشاره کرد که این استاد فیزیک هسته‌ای دانشگاه‌های ایران، به گفته مقامات این کشور سابقه فعالیت نظامی و یا همکاری با برنامه هسته‌ای ایران را به طور رسمی نداشته است‏.
این روزنامه چاپ تل‌آویو با عدم رد قطعی احتمال دست داشتن رژیم صهیونیستی در این ترور، صرفاً به نقل قول‌هایی مستقیم از برخی مقامات این رژیم در عدم مشارکت برای ترور دانشمند هسته‌ای ایران پرداخته است

/ 0 نظر / 34 بازدید