زندگی همسران شهید مهجور مانده - نوید شاهد

علی رستمی نویسنده کتاب چشمه های یاس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار نوید شاهد تاکید کرد: نگارش این کتاب با مشقات بسیاری همراه بود به دلیل این که اطلاعات کمی از شهدای زن در دست است دسترسی به منابع اطلاعاتی و مستند بسیار مشکل بود و این باعث یک دست نبودن داستانها شده است ولی در مورد بعضی از شهدا اطلاعات کاملی وجود داشت که این موضوع باعث پربار تر شدن مطلب می شد .
وی افزود: در این کتاب به زندگی 20 زن شهید دوران انقلاب اسلامی و جنگ و دو شهید بین المللی معروف بنت الهدی صدر و ام یاسر پرداخته شده است .
رستمی تاکید کرد: این کتاب در قالب داستانی مستند نوشته شده است و از آن جا که زنها ی شهید دردوران دفاع مقدس و انقلاب بسیار مظلوم مانده اند تصمیم گرفتم در مورد این شهیدان گرانقدر بنویسم .
رستمی تصریح کرد: هدفم از نگارش زندگی شهدای زن ؛تحریک نویسندگان داستانی و فیلم نامه نویسان برای استفاده از این سوژه های بکر و خاص است .چون این زنان بسیار در شرایط خاص و سختی زندگی کرده اند و نحوه شهادت هرکدام نیز بسیار تاثیر گذار و دراماتیک است.
وی گفت: دراین کتاب سعی کردم از هر طیفی را مورد توجه قراردهم از شهید ناهید فاتحی 17 ساله که اهل تسنن بود و در اثر عشق به امام توسط نیروهای کومله شهید می شود تا شهید شهناز حاجی شاه که از بسیجیان مبارز بود وی در ماه اول دفاع مقدس در خرمشهر شهید شد و یا شهدای جمعه خونین مکه در حج سال 66 و یا شهید فاطمه جعفریان از شهدای قبل از انقلاب که ازاو تنها یک پسر به یادگار مانده است.
وی دو مورد دیگر آثار خود گفت: مجموعه 10 جلدی نشانه ها که درمورد خانواده های 4 و 3 شهید و یا والدینی که تنها 2 پسر داشته اند و شهید شده اند و کتاب یوسفنامه که شامل اشعار جشنواره مختلف شهر با موضوع شهدای بی مزار و گمنام است و کتاب "وزیر نفت منم "که به زندگی شهید تند گویان میپرازد و کتاب"یوسف ما "در مورد زندگی شهید علیرضا خزاعی فرمانده سپاه اسدآباد تاکنون به چاپ رسیده است.
این نویسنده در پایان از دو پرژه در دست اقدام خود در مورد فخرالدین حجازی نماینده دوره اول و دوم و سوم مجلس و نوشتن خاطرات زندگینامه و مصاحبه با همراهان و دوستان وی خبر داد وی تاکید کرد:استاد حجازی از کسانی هستند که نقش فعالی در دوران دفاع مقدس داشتندو کتاب دیگری که در دست اقدام دارم خاطرات شفاهی سردار عبدالعلی ملکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس که از روزاول جنگ تا فروردین 90 در کردستان خدمت کرده است .

/ 0 نظر / 13 بازدید