ورود کماندوهای اسرائیلی به مصر - جهان نیوز

تازه ترین گزارش ها از وضعیت شهر قاهره پایتخت مصر حاکیست، شماری از کماندوهای اسراییلی برای بلوا و ایجاد زمینه ترور و کشتار مردمی وارد این منطقه شده اند.

به گزارش جهان منابع آگاه به ایرنا گزارش دادند، با برگزیده شدن ژنرال 'عمر سلیمان' رییس سازمان اطلاعات مصر به عنوان معاون رییس جمهوری مصر، در حقیقت مبارک به رژیم صهیونیستی برای دخالت در اوضاع این کشور عرب چراغ سبز نشان داده است.

یک شاهد عینی روز یکشنبه در تماس تلفنی با خبرنگار ایرنا در آنکارا گفت: حمله های مشکوک به مراکز تجاری و مسکونی و ترور افراد خاص در پایتخت مصر وضعیت نامعلومی را ایجاد کرده است.

وی افزود: این شایعه بین تظاهرکنندگان مصری قوت گرفته که عوامل اسراییلی در بین مردم نفوذ کرده اند تا اعتراض های مردمی را به سمت خشونت و درگیری های گروهی و فرقه ای هدایت کنند.

گفته می شود مبارک در تماس هایی که طی ۲۴ ساعت گذشته با سران رژیم صهیونیستی و آمریکا داشته به آنان هشدار داده که سقوط وی زمینه متلاشی شدن اسراییل را فراهم خواهد کرد.

این در حالیست که مقام های رژیم صهیونیستی طی تحلیل های مختلفی بشدت از مبارک دفاع نموده و خواهان بقای دولت دیکتاتوری وی می باشند و سقوط احتمالی او را بمنزله انزوای شدید خود در خاورمیانه می کنند.

روزنامه واشنگتن پست در این زمینه نوشت:اسراییل بشدت تحولات صورت گرفته در جهان عرب و کشورهای همسایه خود به ویژه مصر را زیر نظر دارد و رویداد های منطقه را به 'زمین لرزه'تشبیه نموده است.

یکی از اعضای کابینه اسراییل درباره حکومت مبارک گفته است :ما شدیدا بر این باوریم که حکومت مبارک بسیار قوی است و قادر خواهد بود با کمک نیروهای امنیتی و امکاناتی که در این راه در اختیار دارد بر ناآرامی ها غلبه کند.مبارک متحد ما می باشد.

'الون لیل'، سفیر اسبق رژیم صهیونیستی در ترکیه نیز راجع به تحولات اخیر مصر گفت:اگر مبارک سقوط کند،اسراییل در خاورمیانه منزوی خواهد شد.

/ 0 نظر / 4 بازدید