بازتاب سرنگونی 2 فروند هواپیمای بیگانه در خلیج فارس

 

موفقیت سامانه دفاعی ایران ؛ 

تهران ، شبکه خبر ، سیاسی - سیاست داخلی 13 دی 1389  13:38
انتشار خبر موفقیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سرنگون کردن 2 فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین در فضای خلیج فارس ، در شبکه ‌های خبری منطقه بازتاب گسترده ای داشت .
شبکه تلویزیونی " بی‌ بی ‌سی عربی " با اشاره به این موفقیت پدافند دفاعی کشورمان ، در گفتگویی کارشناسی نتیجه گرفت تنها گزینه محتمل این است که هواپیماها متعلق به آمریکا بوده باشند . 

کارشناس این شبکه گفت : تنها احتمال این است که هواپیمای سرنگون شده آمریکایی بوده باشد ، هر چند که ممکن است این هواپیماها از افغانستان و یا عراق برای جاسوسی به پرواز درآمده باشند .

شبکه تلویزیونی العربیه نیز در گزارشی ویژه ، با ادعای اینکه این هواپیماهای بی سرنشین آمریکا در ارتفاع 8 هزار متری زمین پرواز می‌کنند ، تاکید کرد ، هدف قرار دادن آنها کار بسیار مشکلی است .

این شبکه که همواره موضع ضد ایرانی دارد ، در واکنشی منفعلانه به توان دفاعی کشورمان ، تلاش کرد از اهمیت این خبر بکاهد از این رو مدعی شد ، فقط موشک‌ های ساخت روسیه می‌ توانند این هواپیماها را هدف قرار دهند ؛ با وجود این ، یک کارشناس مسائل نظامی در گفتگو با این شبکه احتمال داد ، ایران نیز به چنین توان دفاعی دست پیدا کرده باشد . 

شبکه تلویزیونی " روسیا الیوم " نیز در این باره اعلام کرد ، این هواپیماهای بی سرنشین ، پس از ورود به آسمان ایران سرنگون شده‌ اند .

در همین حال برخی رسانه های فرامنطقه‌ ای از بازتاب این خبر خودداری کردند . 

این واکنش ها پس از آن صورت گرفت که فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران از موفقیت کشورمان در ساقط کردن دو فروند هواپیمای جاسوسی بی سرنشین آمریکا در خلیج فارس خبر داد .

سردار حاجی زاده گفت : سپاه تا کنون شمار زیادى از هواپیماهاى جاسوسى و فوق پیشرفته متجاوز را سرنگون کرده است .
/ 0 نظر / 5 بازدید