اطلاعیه قرارگاه خات الانبیا ص

 

اطلاعیه شماره یک قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در رابطه با عملیات کربلای 5

خبرگزاری فارس: ملت قهرمان و فداکار! امت سلحشور! ‌رزمندگان غیور و پرتوان اسلام و فرزندان خداجوی و دلاور شما مردم ایثارگر، بار دیگر قدرت نشأت گرفته از ایمانشان را به نمایش گذاشته و عملیات کربلای پنج را در ساعت یک بامداد روز جمعه 19/10/65 با رمز مقدس «یا زهرا سلام‌الله علیها» آغاز کردند.


به گزارش سرویس حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس ، دی ماه سال جاری بیست و چهارمین سالگرد « عملیات کربلای 5 » است. نبردی به جرئت می توان آن را شدیدترین جنگ خاورمیانه ( چه به لحاظ وسعت منطقه درگیری و چه از نظر میزان تسلیحات به کار رفته) دانست. حتی حمله آمریکا به عراق در جنگ اول و دوم خلیج فارس از چنین سطح تقابلی بر خوردار نبود. در آن دو جنگ عراق تقریبا با دریافت اولین ضربات ، دستان خود را بالا برد اما در کربلای 5 بیش از یک ماه هر دو طرف با تمام توان پنجه در پنجه هم انداختند و مقاومت نمودند.
خبرگزاری فارس در نظر دارد برای نخستین بار ویژه نامه ای را در باره این عملیات بزرگ و سرنوشت ساز منتشر سازد. امید است که قبول درگاه حق واقع شود.
آن چه خواهید خواند متن اولین اطلاعیه قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) (قرارگاه اصلی دفاع مقدس) در باره آغاز عملیات کربلای 5 است :

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
ملت قهرمان و فداکار! امت سلحشور! ‌رزمندگان غیور و پرتوان اسلام و فرزندان خداجوی و دلاور شما مردم ایثارگر، بار دیگر قدرت نشأت گرفته از ایمانشان را به نمایش گذاشته و عملیات کربلای پنج را در ساعت یک بامداد روز جمعه 19/10/65 با رمز مقدس «یا زهرا سلام‌الله علیها» آغاز کردند. رزمندگان اسلام در پاسخ به شرارت‌های اخیر دشمن در استفاده از سلاح شیمیایی و نیز تبلیغات کذب رژیم بعثی عراق، در یک عملیات پیچیده آبی - خاکی و با بهره‌گیری از عنایات و امدادهای بیکران الهی در منطقه شملچه - که از بهترین خطوط پدافندی دشمن در طول جبهه‌های جنگ عراق و ایران می‌باشد - با عبور از مستحکم‌ترین خطوط دفاعی و موانع ایذایی، موفق شدند ضایعات و ضربات سهمگینی به آنان وارد آورند. در اولین ساعات این عملیات غافلگیرانه، تیپ‌های 429، 421، 501 و یک تیپ پیاده از لشکر 11 عراق به طور کامل منهدم و نفرات آنان نیز کشته، زخمی و یا اسیر شدند. طی یورش موفقیت‌آمیز نیروهای اسلام، با انهدام بخش وسیعی از قوای دشمن، یک گردان از تیپ 701 پیاده، یک گردان از تیپ 107 پیاده، یک گردان از تیپ 66 نیروی مخصوص و یک گردان زرهی از تیپ هشت مکانیزه ارتش عراق برای یاری رساندن به نیروهای شکست خورده خود وارد منطقه عملیاتی شدند که با یورش برق‌آسای نیروهای اسلام همگی تار و مار و متلاشی شدند. از آغاز عملیات تاکنون بیش از پنج هزار تن از قوای دشمن کشته یا زخمی شده و شمار کثیری نیز به اسارت درآمده‌اند که تاکنون 287 تن از آنان به پشت جبهه تخلیه شده‌اند. همچنین با آتش یگان‌های ضد زره و شکار تانک، سپاهیان اسلام، تاکنون ده‌ها دستگاه تانک و نفربر دشمن منهدم و نیز شش فروند از هواپیماهای دشمن در منطقه عملیاتی کربلای پنج سرنگون شده است. خلبانان تیزپرواز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در چند نوبت مواضع و محل استقرار دشمن را در منطقه عملیاتی کربلای پنج بمباران کردند و همگی سالم به پایگاه‌های خود بازگشتند. همچنین قهرمانان هوانیروز یک مقر تاکتیکی سپاه سوم عراق را با بالگردهای توپدار هدف قرار داده و این مقر را منهدم کردند. هم اکنون رزمندگان اسلام با اجرای آتش سنگین روی مراکز تجمع و مناطق استقرار قوای دشمن، آنان را زمینگیر و امکان هرگونه تحرکی را از آنان سلب کرده‌اند.

/ 0 نظر / 5 بازدید