پیام محرمانه مارگارت تاچر برای امام خمینی +متن پیام

پیام محرمانه مارگارت تاچر برای امام خمینی +متن پیام

مارگارت تاچر که ازسال 1979 تا 1990 نخست وزیر انگلستان بوده در این پیام فوق محرمانه که توسط سفیر اخراجی انگلستان در تهران آقای "جان گرین" بصورت خصوصی و کتبی به ابوالحسن بنی صدر رئیس جمهور وقت ایران ارائه شد آورده، با توجه به جانفشانی نیروهای انگلیسی برای رهایی گروگان های ایرانی...

اسناد آرشیو ملی انگلستان در لندن  که پس از سی سال اکنون انتشار یافته، نشان می دهد پس از حادثه گروگانگیری در سفارت ایران در سال 1980 و سپس حمله نیروهای مخصوص ضد تروریستی انگلستان معروف به "ساس" به سفارت ایران که به کشته شدن دو تن از دیپلمات های ایرانی و ازادی سایر گروگان ها منجر شد، فرصتی برای تاچر فراهم کرد تا با اعزام سفیر اخراجی خود به ایران و ارسال یک پیام خصوصی برای امام خمینی(ره) درخواست آزادی جاسوسان امریکایی را داشته است.

به گزارش خبرنگار بولتن نیوز، مارگارت تاچر که ازسال 1979 تا 1990 نخست وزیر انگلستان بوده در این پیام فوق محرمانه که توسط سفیر اخراجی انگلستان در تهران آقای "جان گرین" بصورت خصوصی و کتبی به ابوالحسن بنی صدر رئیس جمهور وقت ایران ارائه شد آورده، با توجه به جانفشانی نیروهای انگلیسی برای رهایی گروگان های ایرانی در سفارت ایران در لندن که توسط شش تن از عوامل صدام حسین به گروگان گرفته شده بودند جان خود را برای آزادی ایرانی ها! به خطر انداخته اند ایران برای نشان دادن حسن نیت و اقدام انسان دوستانه، جاسوسان امریکایی را آزاد کند.

در همین رابطه آقای جان گرین سفیر انگلستان در ایران که نامه را به بنی صدر تحویل داده بود می گوید که بنی صدر نامه را به دقت خوانده و سپس آنرا به کنار میزش گذاشته است.

در حمله ای که تشکیلات ضد تروریستی "ساس" در تاریخ 5 ماه می سال 1980 به سفارت ایران در لندن داشت، پنج نفر ازتروریست ها در این درگیری کشته شدند و متاسفانه دو تن از دیپلمات های ایرانی نیز شهید شدند.

منبع: بولتن

/ 2 نظر / 4 بازدید
يوسف

سلام دوست عزيز اللهم عجل لوليك الفرج [گل][گل]

مهسا

بازم سلام خیلی جالب وخوبه. بازم بعدازامتحانام درخدمتتون هستم موفق باشید