شلیک موفقیت‌آمیز سامانه موشکی "هاگ " در مراکز هسته‌ای خنداب - فارس نیوز

به منظور حفظ آمادگی حفاظت از مراکز حیاتی کشور صورت گرفت؛
شلیک موفقیت‌آمیز سامانه موشکی "هاگ " در مراکز هسته‌ای خنداب

خبرگزاری فارس: برای ارتقای سطح آمادگی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در دفاع از مراکز حساس و حیاتی کشور سامانه موشکی بهینه‌سازی شده هاگ با موفقیت کامل شلیک شد.


به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص)، سامانه موشکی زمین به هوای ارتفاع متوسط هاگ که توسط متخصصان قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) بهینه‌سازی شده است در کنار مراکز هسته‌ای خنداب با موفقیت مورد تست گرم قرار گرفته و هدف موردنظر را مورد اصابت قرار داد.

سرهنگ فرمهینی معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) هدف از شلیک موشک بهینه‌سازی شده هاگ را ارزیابی میزان آمادگی سامانه‌های موشکی مستقر در اطراف مراکز حساس و حیاتی کشور اعلام کرد و گفت: بررسی میزان کارایی این سامانه پدافندی اعم از بخش موشکی و راداری و همچنین ارتقاء سطح مهارت و دانش کارکنان عملیاتی و فنی در مراحل مختلف، از اهداف شلیک این سامانه پر قدرت پدافند موشکی برد متوسط است.

فرمهینی افزود: آزمایش سامانه‌های پدافندی بهینه‌سازی شده به منظور ارتقاء توانمندی‌های دفاعی و افزایش میزان آمادگی در عرصه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در دستور عملیاتی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) قرار دارد و چنین ارزیابی‌هایی به صورت دوره‌ای در سرتاسر کشور انجام خواهد شد.

وی موفقیت شلیک موشک بهینه‌سازی شده هاگ و انهدام هدف موردنظر را نشان از آماده بکاری لحظه‌ای کارکنان قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در دفاع از حریم هوایی کشور دانست و گفت:‌ مدافعان آسمان ولایت در قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در آمادگی کامل دفاعی بسر می‌برند.

/ 0 نظر / 4 بازدید