فرزند شهید علی محمدی از پدر می گوید

الهام علی‌محمدی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: می‌دانستیم که عامل ترور پدر، موساد است ولی با شنیدن خبر دستگیری عوامل ترور و شهادت پدرم خیلی خوشحال شدیم.

وی با یادآوری نحوه شهادت پدر بیان داشت: وقتی پدرم از خانه خارج می‌شد، من خواب بودم و نتوانستم برای آخرین بار او را ببینم ولی صدایش را از داخل اتاق شنیدم؛ او ساعت ۷:۳۰ صبح از مادرم خداحافظی کرد و رفت؛ بعد از دقایقی متوجه شد که تمام شیشه‌های اتاقم می‌لرزد، به‌طوری که تصور کردم زمین لرزه شده است؛ با ترس از اتاق خارج شدم و به سمت حیاط دویدم؛ که مادرم زودتر از من جلوی در خانه رسیده بود.

فرزند شهید «مسعود علی‌محمدی» خاطرنشان کرد: پدرم در منزل درباره کارهایی که انجام می‌داد، صحبتی نمی‌کرد، همیشه فکر می‌کردم، یک بابای معمولی است؛ بعد از شهادتش فهمیدم که چه مقام علمی بالایی دارد و از این بابت احساس غرور و افتخار کردم.

وی با اشاره به خصوصیات اخلاقی شهید علی‌محمدی اضافه کرد: پدر خیلی شوخ ‌طبع بود؛ بنده حساسیت خاصی داشتم که کسی به ظرف غذایم دست بزند، پدرم حساسیت مرا می‌دانست و به شوخی قاشقش را به ظرف غذای من می‌زد؛ آنقدر از پدر خاطره دارم که در کارهای روزانه‌ام یک لحظه هم از یاد او غافل نمی‌شوم.

علی‌محمدی با بیان اینکه پدرم همیشه ما را به تحصیل علم سفارش می‌کرد، گفت: او خیلی دوست داشت من در رشته فیزیک ادامه تحصیل دهم ولی من علاقه خاصی به رشته معماری و هنر داشتم و علی‌رغم میل او این رشته را انتخاب کردم؛ بعد از مدتی پدرم هم به این رشته علاقه‌مند شد و با تمام مشغله‌کاری که داشت، در درس‌ها و حتی ماکت‌سازی‌ها به من کمک می‌کرد.

شهید «مسعود علی‌محمدی» استاد فیزیک دانشگاه تهران بود که روز ۲۲ دی ۱۳۸۸ و در پی ناامیدی دشمنان از فتنه‌انگیزی علیه انقلاب اسلامی، بر اثر انفجار بمب در مقابل منزلش به شهادت رسید.

منبع: جهان نیوز

/ 0 نظر / 6 بازدید