بحران در دستگاه دیپلماسی رژیم صهیونیستی - ایرنا

بحران در دستگاه دیپلماسی رژیم صهیونیستی
تهران- ده ها نفر از سفرا و دیپلمات های ارشد رژیم صهیونیستی در نامه ای اعتراض آمیز به نخست وزیر این رژیم، ضمن گله مندی از پایین بودن حقوق دیپلمات ها و کارکنان سفارتخانه ها، هشدار دادند ادامه این وضعیت لطمه های جبران ناپذیر به دیپلماسی این رژیم وارد خواهد کرد.

به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا، پایگاه اینترنتی رونامه صهیونیستی هاآرتص فاش کرد که تعداد زیادی از دیپلمات های این رژیم در سفارتخانه های آن در کشورهای مختلف از حدود یک ماه پیش در اعتراض به پایین بودن حقوق، دست به اعتصاب زده اند و این اعتصاب در روزهای اخیر شدت و گسترش بیشتری یافته است.
در نامه ای که 20 نفر از سفرای ارشد رژیم صهیونیستی در کشورهای مختلف خطاب به 'بنیامین نتانیاهو' نخست وزیر رژیم صهیونیستی نوشته اند، با مقایسه میان حقوق بسیار بالای کارکنان بخش نظامی این رژیم با حقوق پایین کارکنان بخش دیپلماسی، میزان حقوق پرداختی به دیپلمات ها و دیگر کارکنان وزارت خارجه این رژیم تحقیر آمیز توصیف شده است.
این دیپلمات ها با تاکید بر اهمیت تقویت بخش سیاست خارجی در نبردهای دیپلماتیک که در جهان امروز از اهمیت بیشتری نسبت به نبرد و رقابت نظامی برخوردار است، به این موضوع که چرا به سربازان و دیگر کارکنان بخش های نظامی حقوق بسیار بالاتری نسبت به دیپلمات ها پرداخت می شود، به شخص نخست وزیر شکایت کرده اند و نسبت به تاثیر منفی و جبران ناپذیر این مساله بر سیاست خارجی تل آویو هشدار داده اند.
اعتراض دیپلمات های رژیم صهیونیستی به حدی جدی است که مطمئن هستند طرح مشکلات مالی آنها با وزیر امور خارجه به عنوان مسوول مستقیم آنها بی فایده است و بنابراین نامه خود را مستقیما خطاب به عالی ترین مقام اجرایی این رژیم نوشته اند.
این سفرا و دیپلمات ها در نامه خود نوشته اند: دیپلماسی از عوامل مهم و موثر در تامین امنیت ملی اسراییل است و در صورت تضعیف جایگاه سیاست خارجی، امنیت ملی نیز در معرض تهدید قرار خواهد گرفت.
رژیم صهیونیستی که گفته می شود از ارتشی مجهز برخوردار است، علاوه بر صرف هزینه های هنگفت برای ساخت سلاح و ادوات نظامی در داخل، سالانه مبالغ هنگفتی نیز صرف خرید سلاح از خارج از جمله از آمریکا می کند.
همچنین زرادخانه های مملو از کلاهک های هسته ای رژیم صهیونیستی هزینه های سنگینی را به این رژیم تحمیل می کند.
رژیم صهیونیستی که بر اساس تجربه های گذشته، با وجود برخورداری از پیشرفته ترین سلاح ها و ادوات جنگی، خود را در برابر گروه های مقاومت منطقه آسیب پذیر می بیند، مجبور به پرداخت دستمزدهای کلان به نظامیان این رژیم برای ترغیب آنان به ماندن در ارتش است .

/ 0 نظر / 5 بازدید