شهید یونس گنجی

سال 1343 بود و امام خمینی(ره) نهضت بزرگ اسلامی اش را آغاز کرده بود. یونس گنجی در یک خانواده مذهبی و متعهد به دنیا آمد. سال های کودکی را پشت سرگذاشت و با شور و هیجان زیاد آماده تحصیل علم و دانش شد.

 

 گروه مذهبی مبارز تی

دوران ابتدایی را با موفقیت سپری کرد اما به خاطر از کارافتادگی پدرش مجبور به ترک مدرسه شد تا کار کند و هزینه های زندگی خانواده اش را تامین نماید.در نوجوانی به صورت مخفیانه به مبارزه با حکومت خود کامه پهلوی پرداخت. دوران جوانی اش نیز در مبارزات ضدطاغوتی گذشت. هنگامی که کشتی انقلاب اسلامی به ساحل پایداری و سلامت رسید. به نهادهای انقلابی پیوست. او تمام وقت خود را صرف استقرار و استحکام پایه های جمهوری اسلامی نمود و در این راه مدت ها در منطقه کردستان شجاعانه با ضدانقلابیون و گروهک ها مقابله کرد.یونس گنجی در آن روزهای آتش و خون چنان دلاورانه ظاهر شد که تحسین یکی از بزرگترین فرماندهان جنگ را برانگیخت. سردار شهید محمود کاوه فرمانده تیپ ویژه شهدا او را شیر مردجبهه کردستان نامید.
    شهید یونس گنجی شیرمردی بود که از روزهای قبل از آغاز جنگ تحمیلی با دشمنان مردم ایران درحال مبارزه بود. او با حضور در مناطق مختلف عملیاتی و جبهه های جنگ، عاشقانه از دین خدا پاسداری می کرد. او در این راه فقط رضایت خدا را جستجو می کرد و به دنبال انجام تکلیفی بود که از سوی رهبر و مقتدایش مقرر شده بود.در طول سال های جهاد با شهادت و فقدان بسیاری از یارانش احساس تنهایی می کرد اما چون کوهی پرصلابت تا انتها ایستاد و سرانجام خود نیز مقبول خداوند متعال واقع شد و در روز 26 دی ماه سال 1365 درحالی که سمت قائم مقام فرماندهی گردان 155 از لشکر انصارالحسین(ع) را برعهده داشت از خاک شلمچه تا عرش اعلی عروج کرد.
منبع:روزنامه کیهان، شماره 19571 به تاریخ 8/11/88، صفحه

/ 0 نظر / 4 بازدید