وصیت شهیدی که هنوز بازنگشته

شهید خدامراد شرافتی در وصیت نامه خود نوشته است:عزیزان! بسیجی شدن کار آسانی اما بسیجی ماندن کار مشکل . شما عزیزان قلب امام هستید همیشه در صحنه باشید در بسیج و پایگاه ها مقاومت در شهر و روستا ... مانند نگه داشتن جبهه های حق علیه باطل .

خدا مراد شرافتی در هفدهم فروردین ماه هزار و سیصد و چهل و پنج (17/1/1345) در روستای لار بخش باشت دیده به جهان گشود. شهید شرافتی در 4/4/1367 به شهادت رسید اما پیکر پاکش تا کنون به دست نیامده است. آن چه می خوانید متن کامل تنها وصیت نامه به جا مانده از آن شهید است:

وصیت شهیدی که هنوز بازنگشته

بنام الله وصیت نامه ام را شروع می کنم

الذین آمنوا و هاجرو فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله و اولئک هم الفائزون. یبشرهم ربهم برحمه منه و رضوان و جنات لهم فیهما نعیم مقیم.

بنام معبود عابدان و معشوق عاشقان و مقصود قاصدان

السلام علیک یا ابا عبدالله

ای زائران کربلا ای راهیان طریق عزت و شرف و ای اسوه های عشق و آزادی که جان را در طبق اخلاص نهاده و در انبوهی از فتنه های غرب و شرف به فرمان امام امت ارواحنا فداء با همتی بلند و عزمی راسخ دیوارهای ظلم و ستم را فرو ریخته شتابید تا گام های آخرین را هر چه استوارتر برداریم.

ای برادران بسیجی همان طور که امام عزیز فرمودند "بزرگترین مشکلات در راه انقلاب به دست شما بسیجی ها حل شده اند. " پس برادران عزیز حرکت کنید و مهلت را از دشمن بگیرید.

عزیزان! بسیجی شدن کار آسانی اما بسیجی ماندن کار مشکل . شما عزیزان قلب امام هستید همیشه در صحنه باشید در بسیج و پایگاه ها مقاومت در شهر و روستا ... مانند نگه داشتن جبهه های حق علیه باطل .

نسیم کربلای حسین (ع) مشامم را نوازش می دهد و می خواهم به ندای " هل من ناصر ینصرنی" حسین لبیک گفته باشم. حسین جان! می خواهم به دیدارت بیایم و یکی از حسینیان باشم این همه ناله کردم این همه صدایت کردم تا شاید موفق به دیدارت شویم حال که تو فیق داده ای پس مرا شفیع واقع شو تا شاید خدا مرا ببخشد . خدایا به تو پناه می برم که مبادا گمراه گردانم یا گمراه گردم بلغزانم و یا بلغزم ستم کنم یا ستم ببینم دیگران را به نادانی کشانم یا خود دچار آن گردم حال که این چندین بار است که به جبهه اعزم می شوم یارانم را از دست داده ام دوستانم را از دست داده ام . خدایا تو مرا یاری کن چونکه از قافله عقب مانده ام . دستم را بگیر و به قافله حسینیان برسان که شاید به حسینیان برسم و اما ای امت حزب الله شما بدانید که علی (ع) در محراب و علی اکبر در راه خدا شهید شدند .

 شما ای برادران و خواهران مسلمان، پشتیبان امام و انقلاب باشید تا صدمه ای نبینند و پشتیبان روحانیت باشید و نگذارید افراد سود جو و فرصت طلب بین شما تفرقه بیندازند

مواظب جوانان باشید خدای ناکرده ناخواسته در خواب غفلت فرو روند و شما ای برادران و خواهران مسلمان ، پشتیبان امام و انقلاب باشید تا صدمه ای نبینند و پشتیبان روحانیت باشید و نگذارید افراد سود جو و فرصت طلب بین شما تفرقه بیندازند . ای عده ای که دم از اسلام و یا در لباس اسلام و یا طرفدار محرومین و مظلومین در حال حاضر طرفدار جنگ هستید اما نمی دانند خط مقدم جبهه یعنی چه و کجا هست و دلیلش چیست که بر سر شما حکومت می کنند این عده را بشناسید و در گوشه ای از تاریخ برای نسل های آینده بعنوان یک وظیفه همانطوری که پیام خون شهدا را به آیندگان می رسانید بگوئید که فرصت طلب یعنی چه و چه کسانی هستند و خط مشی و ایده چنین افرادی را بگو ئید.

امام عزیز فرمودند : " که جنگ در رأس تمام امورات است "

پس از کسی که وفادار به جنگ نیست چه انتظاری است که مسلمانی یعنی چه و مسلمان واقعی کیست ؟ پس اینها را شناسائی کنید و به مردم بشناسانید . فلان آقا ادعایش این است که مقلد امام هستم اما کی ؟ کجا ؟ آیا مقلد امام بودن فقط به گفتن است یا به عمل .

برادر مقلد امام هستی پس چرا عمل نمی کنی . آن رابطه بازی ها چیه؟ آن زورگوئی ها چیه؟ آن بی عدالتی ها چیه ؟ من در گذشته چه کاره بودم امروز نباید همه اش روی این مسئله ها تأکید شود .

شهید رجائی فرموده اند : " انقلابی کسی است که مقلد امام است "

پس براداران و خواهران عزیز که بار مسئولیت پیام شهداء بر دوش شماست مواظب باشید این افراد را بشناسید و با قاطعیت جلوی چنین افرادی بایستید .

از اقوام و خویشانم و خانواده ام می خواهم که اگر می خواهند گریه کنند بیاد حسین (ع) و علی اکبر گریه کنند . من گریه ندارم چون که شما دفن و مرا جستجو می کنید ولی موقع شهادت حسین (ع) اهل کوفه بجای دلداری زینب او را تازیانه می زدند و اما مادرم حقی که تو به گردنم داری با این قلم و کاغذ خلاصه نمی شود تو  را به حسین قسم میدهم ناراحت نباش زیرا راهی که من انتخاب کرده ام راهی است الهی و پیوند با خدا که شاید باری از گناهان مرا کم کند . انشالله و تو هم پهلوی زینب سر بلند هستی که چنین فرزندی در دامن خود پرورش دادی . خواهرانم داغ برادر دیده را دیده ام و می دانم چقدر ناراحتی دارد اما چه باید کرد من راه حسین را ادامه می دهم و شما هم زینب گونه عمل کنید .

وای برادران دشمنان اسلام نگذاشتند که آرام باشیم اما کور خواندند پس بر همه ما واجب است تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون جلوی دشمنان اسلام بایستیم و قلب آنان را بشکافیم تا جلوی خانوادهای شهداء و فرزندان شهداء سر بلند باشیم .

خدامراد شرافتی / 05/02/1367

/ 0 نظر / 5 بازدید