عزیز حرف خوبی می زد

چرا امت خمینی و خامنه‌ای مثل امت انبیا شکست نخورد؟

سید مصطفی میرمحمدی

عزیزی حرف خوبی می زد. می گفت "ابلیس" را نباید دستکم گرفت! شیطان آن قدر قدرتمند و پر زور است که امت ۱۲۴۰۰۰پیامبر را به بدترین شکل ممکن به گمراهی و ضلالت کشاند. حتی امت پیامبر را! آن هم، زمانی که هنوز حضرتش را به خاک نسپرده بودند و کار به آنجا رسید که 50 سال بعد از رحلت ایشان، راس مبارک فرزندشان را بر سر نیزه کردند و...

این فتوحات شیطان، سال‌های سال جبهه حق و سران آن را دچار نومیدی و سرخوردگی کرد و حتی می بینیم که پس از غیبت امام عصر(عج)، ادبیات فقهی بسیاری از فقهای معروف، تحت تاثیر این یاس، شخصی و غیراجتماعی شد و حتی برخی از آنان تا آنجا پیش رفتند که با تفاسیر غلط از برخی روایات، تشکیل حکومت، قبل از ظهور حضرت حجت(عج) را باطل قلمداد کردند.

این ناامیدی تا آنجا ریشه دوانده بود که حتی مرحوم صاحب جواهر، که از فقهای متاخر است و امام ناظر به کتاب جواهرالکلام ایشان در منشور معروف روحانیت خود می فرمایند که اینجانب معتقد به فقه سنتی و اجتهاد «جواهری» هستم[1]، در اعطای برخی اختیارات به فقیه تردید می کند و دلیل وی ناظر به همان سرخوردگی و یاس تاریخی است.

ایشان در صفحه 397 جلد 21 کتاب جواهرالکلام، اشاره ای به این مضمون دارند که برخی اختیارات از سوی ائمه به فقهاء تفویض نشده است. علتی که ایشان برای این تفویض‌نکردن ذکر می کند ناظر به ادعای پیش گفته است. ایشان می گوید این عدم تفویض به خاطر آن بود که ائمه می دانستند، هیچ گاه فقها، این توانایی و بسط ید را پیدا نمی کنند که حکومت تشکیل دهند و سپاه و لشکر بیارایند![2]

می بینیم که مرحوم صاحب جواهر آن قدر از تشکیل حکومت توسط فقیهان ناامید است که اصلا نمی تواند تصور کند که ائمه چنین اختیاراتی را به فقهاء داده باشند.

پس از گذشت بیش از هزار و 300 سال، فقیهی پیدا می شود که سایه سیاه نومیدی و سرشکستگی را می شکند و توفیق می یابد تا پس از صدها سال پایه "حکومت اسلامی" را بنیان نهد. او از قدرت شیطان و خدعه و خیانت احتمالی مردم و کوفه شدن ایران نترسید و فقط به آنچه که محبوب خدایش بود اندیشید و عمل کرد و البته پروردگار متعال نیز او را یاری کرد و گامهایش را استوار ساخت.

از این لحاظ، "خمینی" یک اعجاز در تاریخ بشریت است اما این دوران اینقدر لیاقت دارد تا اعجاز دیگری در کنار معجزه خمینی ببیند و آن معجزه امت امام خمینی می باشد. اعجاز دوم به این علت اعجاز است که برخلاف امت تمام پیامبران، شیطان نه تنها نتوانسته امت امام خمینی را از صراط حق منحرف سازد بلکه هر روز که از انقلاب خمینی می گذرد، امت او دماغ شیطان را دردناکتر از پیش به خاک مالیده است.

بی تردید 9دی 1388بزرگترین میدانی بود که امت، معجزه خود را به تمام دشمنان اسلام نشان داد. زیرا بیش از 30 سال از آغاز انقلاب اسلامی و حدود 20سال از رحلت امام خمینی(ره) سپری شده بود و به مانند صدر اسلام شیطان، تمام سپاه خود را با ابزارهای نوین زر و زور و تزویر به میدان آورده بود و انتظار این بود که فرزند رسول خدا این بار هم به مسلخ برود اما چرا مردم ایران، ابلیس را روسیاه تر از هر زمان کردند و به تبع آن ظهور حضرت حجت را نزدیکتر ساختند؟!

تفاوت آنجا بود که این بار امت حق، علاوه بر امامت عادل و باتقوا، مکتب غدیر، عاشورا و انتظار را نیز به همراه داشت و امت هر لحظه به خود تشر می زد که مبادا آیندگان ما را "اهل کوفه" قلمداد کنند و بگویند آنان علی را تنها گذاشتند.

اما این به آن معنا نیست که امت خمینی و خامنه ای بتواند لحظه ای نسبت به قدرت شیطان و فتنه های بزرگتر، غفلت کند که غفلت همانا و عاشورایی دیگر همانا...

/ 0 نظر / 5 بازدید