هشدار فیروز آبادی کار خودش را کرد

بخش اطلاعات ارتش پاکستان این 15 نفر را دستگیر کرده که این بخش اصلاعاتی نسبت به سرویس اطلاعاتی این کشور (ISI) به رئیس‌جمهور و دولت این کشور نزدیک‌تر است.

گزارش‌ها حاکی است دلیل اصلی اقدام ارتش پاکستان برای بازداشت این اشرار، هشدار سرلشگر فیروزآبادی ارشدترین مقام نظامی ایران به این کشور همسایه در مورد اقدام متقابل ایران بوده است. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح پس از انفجار هفته گذشته تروریستی در چابهار به پاکستان هشدار داد که در صورت اقدام نکردن پاکستان برای کنترل مرزهایش و جلوگیری نکردن از این فعالیت‌های تروریستی، ایران از حق مشروع خود استفاده خواهد کرد.

در عین حال، به‌نظر می‌رسد مقامات پاکستان قصد دارند پیشنهاد مبادله این اشرار را مطرح کنند. این در حالی است که این پیشنهاد با توجه به شرارت‌های این گروهک و طراحی و پشتیبانی آن‌ها در خاک پاکستان با همکاری بخش‌هایی از سرویس اطلاعاتی این کشور (ISI) اساساً‌ موضوعیت نداشته و دولت پاکستان به‌دلیل تأخیر و تعلل در بازداشت این تروریست‌ها به ایران بدهکار است و نمی‌تواند برای تحویل دادن آن‌ها به مقامات کشورمان شرط تعیین کند.

برخی رسانه‌ها شب گذشته جانشین بازداشت شده گروهک شرور شرق کشور را عبدالرئوف معرفی کرده بودند که استاندار سیستان و بلوچستان در واکنش به این خبر، گفت منابع پاکستانی بازداشت عبدالرئوف را رد کرده‌اند.

این در حالی است که فرد دستگیر شده، بر اساس خبر اول رجانیوز، "محمد ظاهر" سرکرده فعلی این گروهک است که پس از اعدام عبدالمالک ریگی به‌عنوان جانشین او معرفی شده بود. عبدالرئوف ریگی برادر عبدالمالک است که علاوه بر سخنگویی، نقش مفتی این گروهک تروریستی را دارد و فتوای قتل تعداد زیادی از هموطنان بیگناه را همین فرد شرور صادر کرده است.

رجانیوز روز گذشته تأکید کرد که سیستم دیپلماسی کشور تا قبل از اینکه سرویس اطلاعاتی پاکستان (ISI) وارد عمل شود و از نفوذ خود برای فراری دادن این شرور استفاده کند، باید برای استرداد او به سرعت فعال شود تا تجربه قبلی بازداشت ریگی در خاک پاکستان قبل از بازداشت او در آسمان ایران از سوی نیروهای اطلاعاتی کشورمان تکرار نشود.

ارتش پاکستان حدود یک سال قبل از بازداشت ریگی در آسمان ایران، او را در روستاهای مرزی پاکستان بازداشت کرده بود اما سرویس اطلاعاتی پاکستان که با همکاری امریکا نقش ویژه‌ای در پشتیبانی مالی و اطلاعاتی از گروهک شرور شرق کشور دارد، او را فراری داد و دولت پاکستان نیز از اساس بازداشت وی را تکذیب کرد.

همچنین ایرنا نوشت: یک منبع مطلع که خواست نامش فاش نشود در تماس با ایرنا، جزییات بیشتری را از نحوه دستگیری سرکرده گروهک تروریستی جندالشیطان در پاکستان اعلام کرد و گفت: نیروهای امنیتی پاکستان چند روز پیش در عملیاتی موفقیت آمیز فردی بنام 'جهان زیبا' نوه 'اکبر بکتی' را دستگیر کردند.

وی افزود: فرد دستگیر شده در تحقیقات و بازجویی ها، از ارتباط خود با عبدالرئوف ریگی و محمد ظاهر بلوچ سرکردگان گروهک تروریستی جندالشیطان، پرده برداشته و محل انبار بزرگ تسلیحات این گروهک تروریستی را که از آن برعلیه مردم مظلوم و بی دفاع استفاده می شد، افشا کرد.

این منبع آگاه گفت: نیروهای امنیتی پاکستان پس از تدابیر لازم و با تجهیزات کامل این محل را به محاصره در آورده و موفق شدند علاوه بر محمد ظاهر بلوچ حدود 17 نفر از تروریستهای تحت امر وی را نیز دستگیر کنند.

عبدالرئوف ریگی برادر بزرگ عبدالمالک ریگی و سرکرده معنوی گروهک تروریستی جندالشیطان است که پس از معدوم شدن عبدالمالک، با همدستی تروریست دیگری به نام 'محمد ظاهر نارویی' معروف به محمد ظاهر بلوچ که به عنوان سرکرده این گروهک برگزیده شده در ماههای گذشته اقدام به جنایات متعددی بر علیه مردم مظلوم و بی دفاع منطقه کرده و در همه عملیات تروریستی در سیستان و بلوچستان دست داشته اند.

لازم به یادآوری است، 'اکبر بکتی' از سران معروف و معتمدین مردمی ایالت بلوچستان بود که چندی پیش توسط افراد ناشناس به ضرب گلوله کشته شد.

ایرنا چند ساعت پیش نیز در خبری در خصوص اعلام دستگیری سخنگوی این گروهک و حالا اعلام دستگیری سرکرده اصلی شان نوشته بود:  در گزارش های اولیه نام رهبر گروهک ریگی 'عبدالرئوف' ذکر شده بود. سایت بی بی سی نیز تایید کرده است که محمد ظاهر بلوچ رهبر گروهک ریگی است.  گفته می شود، منابع اطلاعاتی برای تثبیت عملیات دستگیری که موفقیت آمیز نیز خوانده شده و انتقال وی به مکان مناسب در گزارش های اولیه نام عبدالرئوف را عنوان کردند.

جمهوری اسلامی ایران از پاکستان خواستار استرداد عوامل این گروهک تروریستی شده است.

گروهک تروریستی جندالشیطان معروف به گروهک ریگی با حمایت سرویسهای اطلاعاتی غرب و منطقه، تاکنون با انجام عملیات متعدد تروریستی از جمله 'تاسوکی، دارزین کرمان، مسجد علی ابن ابیطالب (ع)، مسجد جامع زاهدان، همایش سران طوایف در پیشین، گروگانگیری، راهبندی و راهزنی مسلحانه، شهادت ماموران انتظامی، خلع سلاح چند پاسگاه و گروگانگیری ماموران، شهادت شماری از گروگانها و آخرین مرحله آن نیز تاسوعای خونین چابهار'، دهها نفر از مردم شیعه و سنی را شهید و زخمی کرده است.

/ 0 نظر / 4 بازدید