سلاح مرگبار

سربازان امریکایی به سلاح دستی جدیدی مجهز شده‌اند که می‌تواند با استفاده از یک مسافت‌سنج لیزری، هدف را هرجایی که پنهان شده باشد شناسایی کرده و گلوله‌های انفجاری را دقیقا بر فراز سر او پرتاب کند.

ابوالفضل کریمی: نیروی نظامی آمریکا اسحله هوشمند جدیدی را معرفی کرده که می‌تواند در جنگ بر علیه طالبان به کمک سربازان این کشور بیاید.

به گزارش بی‌بی‌سی، این اسلحه XM-25 نام دارد و ارتش آمریکا معتقد است با کمک آن می‌توان سرنوشت جنگ‌ها را تغییر داد. این اسلحه از یک سیستم هدایت لیزری بهره می‌گیرد و می‌تواند طوری برنامه‌ریزی شود که گلوله‌های 25 میلی‌متری با قدرت انفجاری بالا را دقیقا بالای سر هدف منفجر کند.

ریچارد آدیت که در ساخت این اسلحه برای ارتش آمریکا همکاری داشته، می‌گوید: «ساخت این اسلحه یک قدم بسیار بلند محسوب می‌شود، چرا که برای اولین بار در یک اسلحه دستی از فناوری‌های هوشمند استفاده شده است».

روش استفاده از این اسلحه به این صورت است که سرباز ابتدا هدف خود را پیدا می‌کند، با لیزر به سمت آن نشانه می‌رود تا به این صورت محدوده هدف مشخص شود، سپس سرباز یک نقطه هدف تنظیم شده دریافت می‌کند. در این هنگام کافی است هدف را تنظیم کرده و ماشه را بچکاند. در این صورت اگر شما با لیزر هدفی را در فاصله 543 متری مشخص کرده باشید، اسلحه به طور خودکار گلوله را در سمت هدف به فاصله 543 متر شلیک می‌کند که این مسافت ممکن است یک، دو یا سه متر کم یا زیاد شود تا گلوله مستقیما روی سر هدف قرار گیرد.

این بدان معناست که این اسلحه را می‌توان در زمانی که هدف در پشت دیوار یا در یک خندق پنهان شده، استفاده کرد و آن را نابود کرد.

این اسلحه در حال حاضر در اختیار سربازان آمریکایی مشغول به خدمت در افغانستان قرار گرفته و نیروی مخصوص انگلیسی نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.

منبع: خبر آنلاین

/ 3 نظر / 4 بازدید
حق نگهدار

حاجی این اسلحه مسلحه ها که جلوی برادران بسیج رو نمی تونه بگیره..اونا بی ترمز بودند...ای بی اس هم اومد بازم بی ترمزتر شدند.ما رو از این چیزا نترسون حاجی.

روزبه

سلام با درود به روان پاک شهدا هرچی حریف قوی تر نبرد لذت بخش تر بسم الله بیان تو میدون ببینیم چند مرده حلاجن فعلا که تو افغانستان و عراق گیر کردن سلاح ساختن به چه دردشون می خوره ! اینها همش فیلمه که از زیر بار روانی این لشکر کشی های ناموفق در برن. راستی ببینم این سلاح می تونه جلوی شمشیر امام زمان (عج) را هم بگیره‌؟ من الله توفیق[گل]

سید

سلام اینها درمقابل یک الله اکبر شمای بسیجی هیچند اگرچه به نظربنده اینها همه تبلیغاتیست که مردم جهان را مرعوب خودشون کنند الان چند ساله تو افغانستان البته به قول خودشون دنبال ازبین بردن طالبان هستن ×××دلم هوای ترا کرده ، باز، این جمعه نشسته چشم به راه ِتو،اینچنین جمعه کجایی ای همـه سرمستـی دلم ازتو شراب ِشعــربنوشــانیم دراین جمعه به سال ِقحطی عشق وزلال ِعاطفه ها بیا ببـار ایا عشــق بر زمین ، جمعه