از بی سیم چی شهید خرازی تا دانشمند پراستناد جهان

از بی سیم چی شهید خرازی تا دانشمند پراستناد جهان

به گزارش توانا، ولی الله میرخانی سال 1345 در روستای دلیگان استان اصفهان دیده به جهان گشود و 15سال بیشتر نداشت که با آغاز جنگ تحمیلی با دلاورمردان و بسیجیان لشگر امام حسین (ع) اصفهان به سوی جبهه های حق علیه باطل شتافت و با حضور 40 ماهه خود در جبهه تلاش ها یی علمی هم به انجام رسانید.

میرخانی پس از حضور در مخابرات لشگر امام حسین (ع) نزدیک به 2 سؤال یکی از نیروهای تحت امر و بی سیم چی سردار رشید اسلام، شهید «حسین خرازی» بوده است اما پیش از شهادت شهید خرازی به دلیل مجروحیت از ناحیه شکم، مدتی را در بی هوشی به سر برد و 6 ماه در بیمارستان بستری و تحت درمان قرار گرفت و همچنان در سال های 66 و 67 سه مقطع تحصیلی را پشت سر بگذراند.

ولی الله میرخانی پس از پایان جنگ تحمیلی مدارج تحصیلی خود را یکی پس از دیگری با موفقیت و پشت کار بر آمده از روحیه ایثارگری اش طی کرد و موفق شد مدرک کارشناسی خود را در رشته شیمی کاربردی و کارشناسی ارشد و دکتری را در رشته شیمی معدنی از دانشگاه اصفهان اخذ کند و از سال 1378 به عضویت هیئت علمی دانشگاه اصفهان درآمد.

از جمله افتخارات این نخبه علمی کشور، می توان به رتبه نخست جشنواره جوان خوارزمی، دانشجوی نمونه کشوری، جوانترین دانشیار و استاد دانشگاه، پژوهشگر نمونه دانشگاه اصفهان و استاد نمونه ایثارگر کشور اشاره کرد.

مؤسسه اطلاعات علمی جهانی I.S.I سالیانه چندین نوبت تعدادی از دانشمندان جهان را که در رشته های مختلف علوم پایه، علوم پزشکی، علون انسانی، فنی و مهندسی، کشاورزی و هنر بیشترین مقالات علمی را منتشر کرده و بالاترین ارجاعات به مقالات آنها صورت گرفته است را به عنوان دانشمندان پر استناد بین المللی معرفی می کند.

وی درحال حاضر، عضو انجمن شیمی ایران، عضو شورای عالی و هیئت مدیره انجمن شیمی ایران، معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده علوم و مدیر قطب کاتالیست و پیل سوختی و آلاینده های زیست محیطی است.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مؤسسه اطلاعات علمی جهانی I.S.I دکتر میرخانی 152 مقاله در مجلات بین المللی در زمینه های مختلف شیمی از جمله شیمی معدنی، بیوشیمی و شیمی کاتالیزور به چاپ رسانده است که توسط محققان و پژوهشگران رشته شیمی جهان، 1303 بار مورد استناد قرار گرفته است.

/ 1 نظر / 16 بازدید
حسین

با تشکر از مطالب جالبتون انشا الله خو شهید شفاءتتون کند