برای آنانکه ماندند شفاعت یاده نره...!


بسیجیان گردان حضرت علی اکبر(ع) از اهالی خوی و سایر شهرهای آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل بوده‌اند ولی کادر و اکثر نیروهای آن از شهرستان خوی بوده و لذا در لشگر 31 عاشورا به نام شهر خوی نامیده می‌شدند که در عملیات کربلای 5 منطقه پنج ضلعی ماموریت سه گردان را انجام داد و به همین خاطر از هر گروهان تنها یک دسته برگشته بود و بقیه نفرات اکثرا زخمی و تعدادی نیز به شهادت رسیده بودند.

سرویس دفاع مقدس ـ در ایام دفاع مقدس، گرفتن قول شفاعت از یکدیگر توسط رزمندگان اسلام، به صورت شفاهی و کتبی مرسوم بوده و در کمتر جایی تنظیم شفاعتنامه به صورت گروهی دیده شده است.

به گزارش «تابناک»، آنچه که در زیر می آید، تصویر یکی از این شفاعتنامه‌هاست که پیش از عملیات کربلای 8 به صورت گروهی و بین بچه‌های گردان حضرت علی اکبر(ع) تهیه شده است.

بسیجیان گردان حضرت علی اکبر(ع) از اهالی شهرستان خوی و سایر شهرهای آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل بوده‌اند ولی کادر و اکثر نیروهای آن از شهرستان خوی بوده و لذا در لشگر 31 عاشورا به نام شهر خوی نامیده می‌شدند که در عملیات کربلای 5 منطقه پنج ضلعی ماموریت سه گردان را انجام داد و به همین خاطر از هر گروهان تنها یک دسته برگشته بود و بقیه نفرات اکثرا زخمی و تعدادی نیز به شهادت رسیده بودند.مهمتر و زیباتر از متن این شفاعتنامه، شرط آن است که نشانه‌ای از بصیرت و پاکدلی بسیجیان لشکر 31عاشوراست. این شرط در حاشیه متن اصلی نوشته شده است بدین مضمون که شفاعت شهدا شامل کسانی خواهد بود که راه دوستان شهید خود را ادامه داده و در خط ولایت و اسلام بمانند.

و نکته آخر اینکه این شفاعتنامه توسط آقای سعید علیزاده تهیه شده و اصل آن به بنیاد حفظ و آثار دفاع مقدس استان آذربایجان غربی تحویل شده است.متن شفاعتنامه به این شرح است:

2/12/1365                 اللهم ارزقنی توفیق الشهاده فی سبیلک بعد قتل اعدائک

بسم رب الشهداء و الصدیقین

با نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و با عرض سلام بیکران به حضور آقا امام زمان (عج). بدینوسیله با عنایات خاص حضرت باریتعالی توفیق حاصل شد که در عملیات ........ جمعاً شرکتی داشته باشیم و در خدمت آقا امام زمان (عج) و فرماندهی ایشان به نبرد و ستیز با کفار بپردازیم ولی از آن جایی که طبعاً شهدایی هم در این عملیات باید و شاید شهید بشوند که شهید خواهند شد لذا خواستیم تا با امضا کردن این ورق پاره به همدیگر قول شفاعت داده و در روز قیامت در محضر شهدا روسفید و سرافراز باشیم، انشاءالله.
همه باهم دست دعا برداشته و بر عمر شریف امام امت دعا کنیم:
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

توجه: البته با یک شرط و آن اینکه هر برادر که باقی می‌ماند باید راه برادرش را ادامه دهد و شفاعت باعث نشود که در اطاعات و عبادات سستی و تنبلی به خرج داده شود.

 اسامی نفرات امضا کننده از دسته شهید عزت ا... رحمانی: برادران:

میکائیل رزمخواه- صفر ملاقاسمی- شهید میر قاسم لطیف زاده – رحیم دادخواهی- یونس موسی زاده -  اسدپور- علی معرفت - مرحوم حیدر کاظمی(پیر جبهه‌ها از اول جنگ تا اخر بودند و در مصلی نماز جمعه قبل از نماز عصر دراز کشیده و به جان افرین پیوستند) – علی.....  - ابراهیم اسلامی- محمد اسدپور – صابر اقایی- سعید علیزاده – التفات رحیم پور-   محمد تقی عیدی - قربانعلی فلنگی (پیر جبهه‌ها از اردبیل که تا اخر جنگ در جبهه بودند)- کاظم عزیزی- ارشد خلیل زاده – یوسف اجاقی- جواد پیدا- علیرضا... – قاسم زمانلو- غلامحسین حسن زاده-.......عباسعلی دشتی – اسرافیل زکی – میر مهدی موسوی- محمد علی هادی زاده
(با عرض پوزش برخی از اسامی خوانا نیست و لذا نقطه چین گذاشته شده یا قید نشده‌اند.)

 به نقل از وبلاگ خاکریز31 عاشورا، خوی

/ 0 نظر / 5 بازدید