اخبار دفاع مقدس

امروز (نهم‌دی‌ماه) روزنامه‌ها‌ بخشی از مطالب صفحات خود را به اخبار دفاع مقدس اختصاص داده‌اند.

 

به گزارش ایسنا، روزنامه‌ خراسان از بازنویسی فیلمنامه‌ی فیلم تلویزیونی «بازگشته» که روایت متفاوتی از آزادگان دفاع مقدس است، توسط سعید ابراهیمی‌فر خبر داده است.

 

روزنامه سیاست روز از قول سعید بیابانکی _ شاعر و طنز‌پرداز نوشته است. شعر دفاع مقدس در قالب‌های کلاسیک دچار تکرار شده است.

 

روزنامه ملت ما با اختصاص صفحه‌ دفاع مقدس به حاج شیخ غلامحسین جمی از قول محسن کاظمی، نویسنده و پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس نوشته است: نشانه‌ها و آثاری از آیت‌الله جمی در سطح شهر آبادان وجود ندارد. در این مساله در شأن نماد ایثار و مقاومت این شهر نیست. «مردی از تبار راست‌قامتان» و «همسنگر رزمندگان، همسفر شهیدان» مطالب دیگری است که این روزنامه برای بزرگداشت آیت‌الله جمی به چاپ رسانده است.

 

روزنامه فرهنگ آشتی با انتشار فرازی از وصیت‌نامه‌ی شهید سید مسعود اسماعیلی خاطره‌ای با عنوان «شهردار واقعی چه کسی است» را منتشر کرده است.

 

روزنامه‌ جمهوری اسلامی با یاد‌کردی از شهید علیرضا فتحنایی و فریدون مرادی بخشی از وصیت‌نامه شهید حسن فخاری را به چاپ رسانده است. هم‌چنین این روزنامه از اعزام اولین کاروان راهیان نور بسیج دانش‌آموزی رباط‌ کریم خبر داده است.

 

روزنامه اطلاعات مطلبی در مورد «جایگاه جنگ تحمیلی در طبقه‌بندی درگیری‌های نظامی» به چاپ رسانده است.

/ 0 نظر / 5 بازدید