قدرت ارتش افزایش می یابد - عماریون

قدرت نظامی ارتش ارتقا می‌یابد

فرمانده قرارگاه تاکتیکی لشکر 21 حمزه سیدالشهدای آذربایجان گفت: تغییر ساختار سازمانی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، قدرت این نیرو را تا حد بسیار چشمگیری ارتقا می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی لشکر 21 حمزه سیدالشهدای آذربایجان، میرحبیب میربیرنگ اظهار داشت: طرح تحول نیروی زمینی ارتش که با هدف ارتقای آمادگی ارتش در مواجهه با تهدیدات نظامی تدوین شده، با نظارت مستقیم فرماندهی کل قوا تصویب شده و برای اجرا به ارتش ابلاغ شده است.
وی افزود: امروز با توجه به تهدیدات فرامنطقه‌ای و جنگ نابرابر، نگاه سنتی به تاکتیک‌های جنگ کارساز نیست از این رو برای ارتقای آمادگی ارتش در مقابل تهدیدات خارجی، طرح تحول این نیرو تهیه شده که در آن مختصات لازم برای مواجهه با دشمن در شرایط مختلف پیش‌بینی شده است.
میربیرنگ خاطرنشان کرد: تغییر ساختار سازمانی نیروی زمینی ارتش ماحصل نشست‌های کارشناسی طولانی بود که کارشناسان این سازمان در حضور مقام معظم رهبری و با نظارت مستقیم معظم‌له آن را به سرانجام رساندند.
فرمانده قرارگاه تاکتیکی لشکر 21 حمزه سیدالشهدای آذربایجان با تاکید بر این نکته که این طرح متناسب با تهدیدات دشمن و با نتیجه‌گیری از تجربیات به دست آمده از جنگ‌های چند سال گذشته در حوزه خاورمیانه طراحی شده است، اظهار داشت: با توجه به شرایط نابرابر در منطقه و جهان، دشمن از یک جبهه کشور را مورد حمله قرار نمی‌دهد از این رو بر اساس طرح تحول نیروی زمینی ارتش، قرارگاه‌های تاکتیکی متعددی پیش‌بینی شده که این قرارگاه‌ها در پنج نقطه از کشور استقرار یافته‌اند.
میربیرنگ افزود: با استقرار این قرارگاه‌های تاکتیکی سرعت عمل یگان‌های عملیاتی به طور چشمگیری افزایش می‌یابد و فرماندهان قادرند در مناطق عملیاتی با سرعت عمل بالا تصمیمات متناسب با شرایط و تهدیدات دشمن اتخاذ کنند.
وی گفت: مهم‌ترین نکته‌ای که در طرح تحول نیروی زمینی ارتش به آن تاکید شده، قدرت تصمیم‌گیری فرماندهان قرارگاه‎هاست و اجرای این طرح سرعت‌العمل بیشتر و چالاکی یگان‌های عملیاتی را به دنبال دارد. فرمانده قرارگاه تاکتیکی لشکر 21 حمزه آذربایجان افزود: بر اساس این طرح نیروها و یگان‌های مختلف نزاجا به پنج منطقه تقسیم‎بندی شده است که هر‌کدام به طور مستقل فعالیت می‌کنند.
وی ادامه داد: در این تقسیم‌بندی، منطقه شمال غرب به مرکزیت تبریز، منطقه شمال شرق به مرکزیت مشهد، منطقه جنوب شرق به مرکزیت کرمان، منطقه جنوب غرب به مرکزیت اهواز و غرب به مرکزیت کرمانشاه وظایف محوله سازمانی خود را انجام خواهند داد.
میربیرنگ همچنین ایجاد تاکتیک‌های نوین رزمی، سازماندهی رزم جدید، قابلیت دفاع منطقه‌ای از خاک کشور و واگذاری تامین امنیت مرزهای کشور به نیروی زمینی ارتش را از مهم‌ترین اهداف طرح تحول نزاجا بر‌شمرد.

/ 0 نظر / 5 بازدید