به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، این مهمات در جریان دستگیری چند تن از عوامل وابسته به گروهک تروریستی جندالله به سرکردگی عبدالمالک ریگی و لو رفتن خانه‌های تیمی آنها در زاهدان به دست آمده است.
این مقام آگاه امنیتی در گفت و گو با خبرگزاری فارس با اشاره به اعتراف عوامل تروریست بمب گذار در زاهدان اظهار کرد: این افراد اجیر شده بوده‌اند و هیچ‌گونه سازماندهی در داخل کشور و استان سیستان و بلوچستان نداشته‌اند. آنان افراد شروری بوده‌اند که از سوی سرویس‌های اطلاعاتی و آموزشی خرابکاری دیده‌اند و مهماتی که بکار گرفته شده آمریکایی است.
این مقام آگاه افزود: در اعتراف یکی از عوامل بمب گذار اشاره شده که افرادی که به وی آموزش بمب گذاری و ترور داده‌اند با زبان انگلیسی صحبت می‌کرده‌اند و مترجمین احتمالاً از اعضای منافقین بوده‌اند.
این منبع مطلع به علت این اقدامات تروریستی اشاره کرد و گفت: در اعترافات افراد دستگیر شده اشاره شده که در راهپیمایی گسترده 22 بهمن، حضور اهل تسنن در کنار شیعیان باعث ناخرسندی آمریکا شده و برای بر هم زدن این وحدت، همدلی و تابعیت از نظام و رهبری تصمیم گرفتند که چند اقدام خرابکاری در استان سیستان و بلوچستان انجام شود.
این مقام آگاه امنیتی در ادامه گفت و گو با فارس به نقل از دستگیر شدگان تصریح کرد: این افراد پس از بمب گذاری و به شهادت رساندن تعدادی از شهروندان شیعه و سنی، قصد داشتند برخی از مولوی‌های اهل تسنن و سران طوایف در استان سیستان و بلوچستان را ترور کنند و از این طریق فتنه قوی مذهبی در استان و حتی کشور ایجاد کنند.
به گفته این منبع مطلع، یکی از افراد دستگیر شده نحوه دستگیری خود را این گونه بیان کرده است: «من فکر نمی‌کردم که مردم به ما حمله کنند؛ زیرا ما را توجیه کرده بودند که مردم با شما هستند اما پس از انجام انفجار، مردم به سوی من حمله کردند و مرا به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند و بعد از آن از سوی مامورین دستگیر شدم.»

تصویر  بزرگ در ادامه مطلب